Wirtuozi Katamaranów, Pogromcy Tropików

Wirtuozi Katamaranów, Pogromcy Tropików

Termin szkolenia:

16.10.2021 - 23.10.2021

Miejsce:

Chorwacja

Organizator:

Blue Water Club

Data dodania:

28.02.2021

Wyświetlenia:

65

Kontakt:

Wspomnij, że ofertę znalazłeś na ŻeglarskieSzkolenia.pl

info@bluewaterclub.pl

Cena:

444 €

Cena zawiera:
Czarter jachtu, usługi instruktora, niecodzienną wiedzę i umiejętności.

Opis:
Podczas kursu dowiesz się NIE TYLKO jak manewrować katamaranem w najciaśniejszych i najtrudniejszych miejscach, ale TAKŻE, jak radzić sobie w tropikach z lokalnymi mieszkańcami, zagrożeniami nautycznymi (kotwiczenie tam, gdzie nie ma map, zagrożenia na rafach, zwiedzanie jaskiń pływowych..., prądy wywracające pontony jachtowe), organizacyjnymi i międzyludzkimi (oszuści, bandyci, złodzieje...) w miejscach, gdzie wszystko działa i wygląda nieraz ZUPEŁNIE inaczej niż w Europie, np.:

- zagrożenia na rafach koralowych i sposoby pływania po miejscach, które nie są opisane w locji ani pokazane na mapach, metody kotwiczenia w tych miejscach, gdy nie znamy wcześniej dna ani głębokości, oszuści, bandyci, złodzieje (oraz jak sobie z nimi radzić, jak zapobiegać, zamiast leczyć itp.), lokalna ludność i jak z nią postępować, tajne triki na unikanie problemów i maksymalizowanie korzyści, metody lądowania pontonem na plaży bez jego wywracania przez załamujące się fale przybojowe niezwiązane z wiatrem, pływy (m.in. Tajlandia, Seszele) i planowanie trasy oraz postojów z ich uwzględnieniem, fale pływowe, kotwiczenie i zwiedzanie wysp pływowych (jak robić to bezpiecznie przy zmieniających się w nocy kierunkach prądu, wiatru i wysokości pływu, zwłaszcza blisko skał i raf koralowych), bezpieczna eksploracja jaskiń i tuneli pływowych pontonami jachtowymi i wpław, tajne miejscówki nieopisywane w locjach, niebezpieczne prądy podwodne, czyli kiedy i na których plażach nie pływać wpław, metody pływania po akwenach, na których nie można zakupić wody a katamaran nie ma odsalarki, komunikaty meteo, a raczej ich brak, nietypowe zasady cumowania/kotwiczenia, zakupów wody i paliwa, tropikalni armatorzy i ich lokalne procedury, nietypowe check-iny itp. itd.

DODATKOWO TYLKO W BLUE WATER CLUBIE (!!!), poznasz profesjonalne techniki radzenia sobie z trudną załogą (także komercyjną!), ekstremalną pogodą (także w porcie), awariami, nieuczciwymi armatorami, oraz bezmiarem innych zagadnień technicznych, nautycznych, organizacyjnych i interpersonalnych, których nie uczą na zwykłych kursach żeglarskich, a które dla naszych zawodowych skipperów są codziennością. Przekażemy Ci wiedzę, której nie ma w książkach i której nie przekazuje na kursach nikt inny w Polsce, zachowując ją dla siebie jako zbierany latami Know-How.

Przygotuj się na kurs mocno wyciskowy, rozkminkowy, bynajmniej NIE standardowy! Dla tych, którzy chcą się spocić, zmęczyć i żeby od myślenia parowały im głowy. Dla całkowicie wkręconych w żeglarstwo (lub chcących się wkręcić) i szukających podobnych do nich pasjonatów. Tydzień inspirujących zajęć z ekstremalną dawką PRAKTYCZNEJ wiedzy i umiejętności oraz tajnych TIPS & TRICS najlepszych skipperów Blue WaterClub-u.

Ile razy zastanawiałeś się „skąd oni to wiedzą” lub „jak oni to robią”? Wiedza i umiejętności gromadzone przez nas latami, są teraz na wyciągnięcie ręki.

WAŻNE - jeżeli szukasz lekkiego i przyjemnego kursu, aby „kupić” sobie patent lub jedynie liznąć minimum koniecznego materiału dla pływania w milusich warunkach modląc się o brak gorszej pogody i żeglarskich niespodzianek - NIE ZAPISUJE SIĘ! Szkolimy w przyjaznej, luźnej atmosferze, bez terroru i zbędnej spiny ale to jest kurs dla osób chcących naprawdę konkretnie się wyszkolić i umieć poradzić sobie w KAŻDEJ rejsowej sytuacji.

Zobacz przykładowy brainstorming (jeden z wielu): https://www.facebook.com/BlueWaterClub/photos/a.226270830721777/2361214727227366/

TERMINY:

- 17.04-24.04.2021
- 16.04-23.04.2021

SPRAWDŹ TAKŻE (różne terminy):

- warsztaty weekendowe DOCKING MASTER (stacjonarnie oraz online 100% interaktywnie)
- warsztaty weekendowe STORM RIDER (stacjonarnie oraz online 100% interaktywnie)
- Skippers HELL WEEK na dużym jachcie w Chorwacji
- webinary żeglarskie

Szczegóły: https://www.bluewaterclub.pl/kursy-i-szkolenia-zeglarskie/

MIEJSCE KURSU: Chorwacja

WYMAGANIA:

Aby wziąć udział w kursie wystarczy patent żeglarza jachtowego (lub podobny).

WAŻNE:

a) na najlepszych kursantów czeka możliwość prowadzenia naszych rejsów w pierwszej kolejności.

b) dla wszystkich uczestników kursu - dożywotnio specjalne zniżki na czartery jachtów za naszym pośrednictwem (na całym świecie)

c) dla wszystkich uczestników kursu - możliwość dołączania do naszych rejsów z własnymi załogami i jachtami - będzie Wam raźniej i bezpieczniej, zawsze ktoś pomoże Wam zacumować, doradzi itp.

SZCZEGÓŁY

INSTRUKTOR Z GÓRNEJ PÓŁKI:

KWŻ kursu: Andrzej Trojanek - od 15 lat zajmuje się żeglarstwem na pełen etat. Za rufą zostawił ponad 100 komercyjnych i prywatnych rejsów kapitańskich na akwenach całego świata. Co roku spędza
kilka miesięcy na wodzie. Instruktor manewrowania w ekstremalnych warunkach, instruktor na kursach dla skipperów zawodowych. Twórca autorskiej metodologii nauczania manewrów podnoszącej o 200% tempo przyswajania nowych umiejętności oraz kontrolę kursantów nad sytuacją. Organizator i koordynator (jako pracownik Blue Water Clubu) blisko tysiąca komercyjnych rejsów na akwenach całego świata. Leading skipper (koordynator) licznych komercyjnych flotylli żeglarskich (w tym na blisko 130 osób naraz).

Więcej informacji o nim: https://www.bluewaterclub.pl/kursy-i-szkolenia-zeglarskie/

Katamaran:

Typowa czarterowa jednostka, taka, na której odbędziecie 99% swoich przyszłych rejsów (m.in. Lagoon 400, Lucia 40, Lagoon 380, itp.).

Liczba godzin manewrów portowych: około 8-10h dziennie (2 razy więcej niż na zwykłych kursach)
Liczba godzin wieczornych/nocnych wykładów: około 4-5 h dziennie

Program zawiera MIĘDZY INNYMI następujące zagadnienia:

- jak wybrać optymalny katamaran na swój rejs oraz czym tak naprawdę się one różnią, na co zwracać uwagę, co jest warte swojej ceny, a co jest zwykłą marketingową ściemą, jak nie nadziać się na minę, co najczęściej nie wpadnie Ci do głowy a na miejscu okaże się problemem itp.

- różnice w manewrowaniu jachtami jednokadłubowymi a katamaranami

- obsługa katamaranu – instalacje, urządzenia, elektronika jachtowa

- manewry portowe z użyciem 1-go i 2-wóch silników katamaranu (czyli jak to robić także, gdy jeden się popsuje)

- stawanie katamaranem na kotwicy i boi (o dziwo to nie to samo co jachtem). Do czego służą wąsy kotwiczne a do czego nie. Do jakich bojek w tropikach nie cumować i dlaczego najlepiej w ogóle tego nie robić? Jak sprawdzić stan ich NIE-utrzymania. Jak mieć automatycznie działający back-up, który zadziała, gdy zerwie nam bojkę a nikogo nie ma na katamaranie. Dlaczego nie łapiemy boi jedną cumą.

- co oznacza 27 kolorów tyczek rybackich w krajach tropikalnych...

- manewry pod żaglami, refowanie żagli, specyfika stateczności katamaranu (czyli czy aby na pewno nie da się go wywrócić oraz kiedy łamie się na nim maszt i dlaczego)

- jak radzić sobie na akwenach egzotycznych - pogoda, akwen, cumowanie, zakupy wody i paliwa, armatorzy, komunikaty meteo, a raczej ich brak, pływy i planowanie trasy z ich uwzględnieniem, fale pływowe, kotwiczenie i zwiedzanie wysp pływowych, bezpieczna eksploracja jaskiń i tuneli pływowych pontonami jachtowymi i wpław, tajne miejsca nieopisywane w locjach, niebezpieczne prądy podwodne, czyli kiedy i na których plażach nie pływać wpław, oszuści, bandyci, lokalna ludność i jak z nią postępować, tajne triki na unikanie problemów i maksymalizowanie korzyści, zagrożenia na rafach koralowych i sposoby pływania po miejscach, które nie są opisane w locji ani pokazane na mapach, metody kotwiczenia w takich miejscach, gdy nie znamy wcześniej dna ani głębokości, metody lądowania pontonem na plaży bez jego wywracania przez załamujące się fale przybojowe niezwiązane z wiatrem, metody pływania po akwenach, na których nie można zakupić wody a katamaran nie ma odsalarki itp. itd.

- manewrowanie jachtem na żaglach i na silniku W BARDZO ROZBUDOWANYM ZAKRESIE (np. parkowanie w porcie z wykorzystaniem kotwicy lub kilku, parkowanie przy silnym bocznym wietrze w sytuacji uszkodzenia liny mooringowej, rozplątywanie kotwic w porcie, metody parkowanie do dziobów jachtów stojących w porcie na kotwicach, schodzenie z mielizny W PRAKTYCE, a nie tak jak piszą o tym w książkach)

- specyfika parkowania w portach, w których nie ma ani jednego wolnego miejsca [DA SIĘ!], sposoby parkowania w porcie na kotwicy przy silnym bocznym wietrze, metody wyliczania długości łańcucha kotwicznego i momentu rozpoczęcia najazdu na keję z uwzględnieniem kąta pochylenia dna oraz promienia skrętu jachtu w trakcie wydawania łańcucha (czyli jak to zrobić aby przy kei nie okazało się, że wydaliśmy go za mało lub za dużo i 15-minutowy manewr trzeba poprawiać po raz 5), zacieśnianie cyrkulacji (w tym obroty z wjazdem miedzy dzioby i mooringi innych jachtów oraz radzenie sobie z silnym dryfem wiatrowym lub pływowym podczas podejścia do kei, oraz innych manewrów w porcie), podejście do kei rufą oraz longside z wykorzystaniem mooringów, oraz boi cumowniczych lub znacznie mniej znanych boi mooringowych)

- treningowe wpadanie na muringi, dzioby i kotwice innych jachtów (także całą powierzchnią burty i przy bocznym dociskającym wietrze) zacumowanych w porcie oraz praktyczna nauka wydostawania jachtu z powrotem na wodę, zwłaszcza o własnych siłach - bez korzystania z asysty lub lin z zewnątrz.

- ćwiczenia praktyczne z rozcinania pod wodą lin zaplątanych w śrubę silnika jachtowego (dla chętnych)

- NIEZLICZONE case-studies na temat z życia wziętych awarii jachtowych i sposoby radzenia sobie z nimi (i mówimy tu także np. o sytuacjach w stylu kotwiczenia jachtu, na którym nie da się zrzucić żagli albo zmiany biegów po złamaniu manetki silnika, a nie tylko o uszkodzeniach sterociągu czy rollera...)

- żeglowanie i parkowanie jachtem w pojedynkę, gdy z różnych względów załoga może nie być w stanie Ci pomóc

- sztormowanie jachtem stojącym na kotwicy z rufą do kei przy dopychającej fali

- kiedy chować się przed sztormem w porcie i w którym, a kiedy z niego uciekać i dlaczego (bo nie zawsze w porcie jest bezpiecznie)

- ratowanie ludzi i jachtów na morzu (np. holowanie, ściąganie z mielizny (oraz dlaczego czasem lepiej tego nie robić...), parkowanie w porcie własnego lub cudzego jachtu w sytuacji uszkodzenia silnika i braku możliwości podejścia do kei na żaglach (parkowanie inercją, delivery i hamowanie pontonami, hamowanie odbijaczami i cumami itd.) manewr człowiek za burtą w warunkach sztormowych w nocy pod żaglami i jednoosobowo [oraz dlaczego na kursach wciskają Wam głupotę!] itd.)

- sposoby budowania autorytety wśród załogi

- postępowanie z trudnymi załogantami

- moderowanie atmosfery w grupie

- rozwiązywanie konfliktów interpersonalnych i sposoby zapobiegania im

- PROFESJONALNE przejmowanie jachtu od armatora - na co zwracać uwagę i JAK NIE DAĆ SIĘ WYKIWAĆ naciągaczom!

- jak zmusić armatora do naprawy czegoś, czego naprawić się niby nie da (przed rejsem i w trakcie)

- wprowadzanie pontonu jachtowego w ślizg

Podczas szkolenia chętne osoby mogą podejść do egzaminu na patent Voditelj Brodice (w teorii na wody chorwackie, w praktyce pozwala na żeglowanie w całym basenie Morza Śródziemnego). Koszt egzaminu i wydania patentu to około 855 KUN Chorwackich (około 115 EUR) - płatne w dniu egzaminu w kapitanacie portu Zadar

SPRAWDŹ OPINIE ABSOLWENTÓW kwietniowej edycji Akademii:

a) https://www.facebook.com/beralath/posts/10155352509765906:0

b) https://www.facebook.com/przemek.marek.2/posts/10216233298163554

c) https://www.facebook.com/Jakubek1978/posts/2072175752811796:0

d) https://www.facebook.com/fuego.consciente/posts/1459892234142485

e) https://www.facebook.com/hubert.kwatek/posts/1821647847896686:0

f) https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2150495768537466&id=100007311917987

g) https://www.facebook.com/kris.pi.319/posts/10157332363333306:0

h) https://www.facebook.com/marek.szczotka.96/posts/1126016887552220:0

i) https://www.facebook.com/wojciech.kulagowski/posts/1727587313947414:0

j) https://www.facebook.com/katkowski.andrzej/posts/10212118376417920:0

k) https://www.facebook.com/aleksandra.sojka95/posts/1963926000284048:0

Cena:

Koszt udziału zależy od momentu dokonania rezerwacji (progi cenowe zmieniają się w zależności od aktualnie sprzedanej liczby miejsc):


I PRÓG CENOWY - pierwsza zapisana osoba (pierwsza w ogóle a nie pierwsza z Twojej rezerwacji): 511 eur/os. bez wieczornych wykładów, 600 eur/os. w pakiecie z wykładami. Osoby biorące udział w kursie ponownie oraz OSOBY DO 26 R. ŻYCIA: 444 eur/os. (bez udziału w wykładach) lub 533 eur/os. w pakiecie z wykładami.


II PRÓG CENOWY - druga osoba (uwagi jak powyżej): 622 eur/os. bez wieczornych wykładów, 733 eur/os. w pakiecie z wykładami. Osoby biorące udział w kursie ponownie oraz OSOBY DO 26 R. ŻYCIA: 578 eur/os. (bez udziału w wykładach) lub 689 eur/os. w pakiecie z wykładami.


III PRÓG CENOWY - trzecia i czwarta osoba (uwagi jak powyżej): 711 eur/os. bez wieczornych wykładów, 822 eur/os. w pakiecie z wykładami. Osoby biorące udział w kursie ponownie oraz OSOBY DO 26 R. ŻYCIA: 622 eur/os. (bez udziału w wykładach) lub 733 eur/os. w pakiecie z wykładami.


IV PRÓG CENOWY - pozostałe osoby: 889 eur/os. bez wieczornych wykładów, 1222 eur/os. w pakiecie z wykładami. Osoby biorące udział w kursie ponownie oraz OSOBY DO 26 R. ŻYCIA: 800 eur/os. (bez udziału w wykładach) lub 1033 eur/os. w pakiecie z wykładami.

BONUS:

- na najlepszych kursantów czeka możliwość prowadzenia naszych rejsów w pierwszej kolejności.
- dla wszystkich uczestników kursu - dożywotnio specjalne zniżki na czartery jachtów za naszym pośrednictwem (na całym świecie)
- dla wszystkich uczestników kursu - możliwość dołączania do naszych rejsów z własnymi załogami i jachtami - będzie Wam raźniej i bezpieczniej, zawsze ktoś pomoże Wam zacumować, doradzi itp.

OPŁATY WE WŁASNYM ZAKRESIE:

- składka na wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, itp. – około 15 EUR/dzień/os. przy komplecie Uczestników (około 115 kun za dzień/os.)
- ubezpieczenia kaucji jachtu – 42 EUR/os. (obowiązkowa opłata za zmniejszenie kaucji zwrotnej z 250 EUR/os. na 50 EUR/os.)
- sprzątanie końcowe – 35 EUR/os.
- chorwacki podatek turystyczny – około 10 HRK/os./dzień
- kaucja zwrotna - 50 EUR/os.

Dojazd:

- autami i/lub minivanem w cenie około 490 zł/os. przy komplecie osób w aucie (nie organizujemy dojazdu, ale pomagamy kursantom dobrać się w grupy do aut).
- samolotem do Zadaru lub Splitu, bezpośrednia lub m.in. przez Londyn lub Sztokholm, warto sprawdzić także loty z Berlina (zakup we własnym zakresie)

Terminy wpłat:

- 30% ceny w ciągu 24 h od rezerwacji miejsca
- 30% ceny 90 dni przed kursem
- 40% ceny 60 dni przed kursem

Rezerwacje: https://www.bluewaterclub.pl/produkt/wirtuozi-katamaranow-17-24-04-21/

Więcej informacji: https://www.bluewaterclub.pl/kursy-i-szkolenia-zeglarskie/

! LICZBA MIEJSC MOCNO OGRANICZONA !

Super promocje
RYA Radar - kurs obsługi radaru
Termin: 08.08.2021
Miejsce: Warszawa
cena: 519 zł
Meteorologia dla Żeglarzy Kurs Intensywn
Termin: 25.09.2021
Miejsce: Warszawa
cena: 619 zł
Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]