Weekendowy kurs na  sternika morskiego

Weekendowy kurs na sternika morskiego

Termin szkolenia:

22.06.2024 - 30.06.2024

Miejsce:

GDAŃSK

Data dodania:

16.01.2024

Wyświetlenia:

45

Kontakt:

Wspomnij, że ofertę znalazłeś na ŻeglarskieSzkolenia.pl

Telefon: (+48) 600 357 117
Email: jacek.chabowski@sailingfactory.pl
https://sailingfactory.pl/

Cena:

1599 zł

Cena zawiera:
dostęp do platformy E-learning przez 3 miesiące z możliwością przedłużenia
przygotowanie do egzaminu na patent żeglarski i samodzielnego, bezpiecznego pływania po wodach morskich i sprawnego manewrowania w porcie zarówno na żaglach jak i silniku
materiały do nauki i ćwiczeń

Opis:
Dwa weekendy: 22-23.06.2024 i 29-30.06.2024r (dwa weekendy)

Kurs obejmuje szkolenie praktyczne na jachcie oraz szkolenie teoretyczne. Łącznie około 40h szkolenia.

Szkolenie odbywa się w dwóch następujących po sobie weekendach.

Rozkład zajęć: sobota 8-18; niedziela 8-18.

Małe grupy – maksymalnie 4 osoby + instruktor.

W naszych szkoleniach kładziemy nacisk na umiejętności praktyczne. Zajęcia teoretyczne ograniczamy do niezbędnego minimum. W cenie kursu wliczone są materiały do tzw. e-learningu.
Egzamin: Aby nie skracać czasu szkoleniowego egzamin odbywa się w innym terminie. Planowany egzamin dla tej edycji kursu: 06.07.2024r. Istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu w innym terminie – do uzgodnienia.

Istnieje możliwość nocowania na jachcie.

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje wszystkie zagadnienia, jakie są wymagane na egzaminie na stopień jachtowego sternika morskiego, zarówno teorię jak i obszar praktyczny.

Aby przystąpić do egzaminu na jachtowego sternika morskiego, musisz wykazać się (udokumentować) 200h godzin stażowych w co najmniej dwóch rejsach. W trakcie kursu, możesz uzupełnić niewielką, ale brakującą Ci ilość godzin stażowych. Jeżeli jednak potrzebujesz odbyć jeszcze rejs stażowy, to zapraszamy do naszej oferty rejsów oraz pakietów (pakiety znacznie obniżają koszty rejsów i kursów).



Program szkolenia (teoria i praktyka):
Przepisy dot. żeglugi jachtami żaglowymi.
Podstawy z zakresu budowy jachtu (m.in. nazewnictwo) oraz jego obsługi.
Teoria żeglowania.
Manewrowanie jachtem (m.in. manewry portowe, zwroty pod żaglami, manewr podejścia do człowieka za burtą, cumowanie).
Nawigacja i locja (m.in. praca na mapie morskiej, oznakowanie dróg wodnych, jednostek pływających, światła nawigacyjne).
Bezpieczeństwo na jachcie, w porcie i trakcie żeglugi (m.in. obsługa środków bezpieczeństwa, pirotechnika ratownicza, sytuacje awaryjne, współpraca ze służbami ratowniczymi, żegluga w trudnych warunkach).
Meteorologia
Ekologia
Przed przystąpieniem do egzaminu, a najlepiej przed rozpoczęciem kursu, należy ukończyć szkolenie w e-learningu (www.koolzone.pl). Dostęp do tych materiałów szkoleniowych przekazujemy po dokonaniu pełnej opłaty za kurs. Ukończenie kursu bardzo ułatwi dalsze, praktyczne szkolenie, w trakcie którego nie będziemy mogli skoncentrować się na trudniejszych i bardziej złożonych zagadnieniach.

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]