Skippers Hell Week

Skippers Hell Week

Termin szkolenia:

21.10.2023 - 28.10.2023

Miejsce:

Chorwacja

Organizator:

Blue Water Club

Data dodania:

06.02.2023

Wyświetlenia:

116

Kontakt:

Wspomnij, że ofertę znalazłeś na ŻeglarskieSzkolenia.pl

https://www.bluewaterclub.pl
info@bluewaterclub.pl

Cena:

700 €

Cena zawiera:
Miejsce na najbardziej zaawansowanym kursie manewrowym na świecie.

Opis:
Poznaj profesjonalne techniki radzenia sobie z jachtem w najtrudniejszych i najciaśniejszych portach (ćwiczymy także przy wietrze 6-7 B, między innymi ciasno ustawionymi jachtami po bokach i naprzeciw, nie ograniczając się tylko do cumowania longside), z trudną załogą, ekstremalną pogodą (także w porcie), awariami, nieuczciwymi armatorami, oraz bezmiarem innych zagadnień, których nie uczą na zwykłych kursach żeglarskich, a które dla naszych zawodowych skipperów są codziennością.

Ile razy zastanawiałeś się „skąd oni to wiedzą” lub „jak oni to robią”? Wiedza i umiejętności gromadzone przez nas latami, są teraz na wyciągnięcie ręki.

Zobacz przykładowy brainstorming: https://www.facebook.com/BlueWaterClub/photos/a.226270830721777/2361214727227366/

WAŻNE:

W przeciwieństwie do standardowych kursów, nie praktykujemy manewrów przy pustej kei (bez innych jachtów zacumowanych CIASNO po bokach miejsca naszego cumowania), ani w portach z dużą ilością miejsca naprzeciw pomostu, do którego cumujemy (jak np. w większości portów polskiego wybrzeża), nie ćwiczymy także podejścia do znacznie łatwiejszych pomostów z Y-bomami (nie mają wystających muringów ani kotwic na dziobach jachtów, nie generują ryzyka zaczepienia o relingi stojących obok jachtów naszymi odbijaczami lub relingami, zwłaszcza przy silnym bocznym wietrze, itd.). Do minimum ograniczamy także znacznie łatwiejsze cumowanie longside.

Zawsze gdy to możliwe, kursanci mogą śmiało ćwiczyć podejścia rufą między inne jachty i muringi, także „na milimetry”.

Zobacz filmy z naszych manewrów portowych: https://www.bluewaterclub.pl/kursy-i-szkolenia-zeglarskie/#filmy

Przez 99% czasu kursu, uczymy kursantów manewrów BEZ STERU STRUMIENIOWEGO (pomimo, że nasz jacht go posiada) aby potrafili poradzić sobie także bez niego gdyż przy silnym wietrze, strumieniówka ma mała moc i niewiele pomaga.

Oczywiście uczymy także tego jak i kiedy poprawnie pomagać sobie sterem strumieniowym ale jest to dodatek.

Na naszych kursach uczymy również W PRAKTYCE, na wodzie (a nie na tablicy wykładowej), w ciasnym porcie (a nie w zatoce), często przy silnym bocznym wietrze, także:

- manewrów z symulacją awarii silnika, sterociągów, cięgien itp.

- cumowania jachtu, na którym w ogóle nie działa silnik, pomiędzy inne jachty stojące przy kei z muringami (a nie tylko do kei longside) w sytuacji gdy nie można przy tej kei rzucać kotwicy

- manewrów solo (bez pomocy załogi) oraz z przeszkadzającą załogą - uwalniania jachtu zdryfowanego na muringi i dzioby innych jachtów zacumowanych w porcie

TERMIN: 21.10-28.10.

MIEJSCE: Chorwacja

SZCZEGÓŁY

DUŻY 43-48 stopowy jacht morski a nie żadne 34-41 stopowe maleństwo.

Na mniejszych jachtach owszem, można łatwiej nauczyć się manewrów, tylko że później zderzacie się ze ścianą, wynajmując coś większego i wygodniejszego, gdyż nagle okazuje się, że „autobusem” manewruje się jednak inaczej niż „minivanem”.

Liczba godzin manewrów PORTOWYCH (nie mylić z traceniem czasu na pływanie między portami lub manewry pod żaglami/podejścia do boji, itp.): około 8-10h dziennie (2 razy więcej niż na innych kursach).

Liczba godzin WIECZORNYCH/NOCNYCH wykładów: około 4-5 h dziennie. Na naszych kursach nie robimy wykładów w trakcie dnia, gdyż zależy nam aby kursanci mogli maksymalnie wykorzystać czas na ćwiczenia praktyczne na wodzie.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM: https://www.bluewaterclub.pl/kursy-i-szkolenia-zeglarskie/

SPRAWDŹ OPINIE ABSOLWENTÓW naszych kursów:

https://www.facebook.com/bluewaterclub/reviews/

ZAPISY: https://app.evenea.pl/event/skippershellweek-21-10-23/

Więcej informacji: https://www.bluewaterclub.pl/kursy-i-szkolenia-zeglarskie/

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]