SAMODZIELNY SKIPPER - rejs szkoleniowy

SAMODZIELNY SKIPPER - rejs szkoleniowy

Termin szkolenia:

16.09.2023 - 23.09.2023

Miejsce:

Zatoka Gdańska

Organizator:

FAJNE REJSY

Data dodania:

30.01.2023

Wyświetlenia:

57

Kontakt:

Wspomnij, że ofertę znalazłeś na ŻeglarskieSzkolenia.pl

kpt. Jacek Mirczak
Telefon: +48 509 344 331
Email: jacek@fajnerejsy.pl
https://fajnerejsy.pl/

Cena:

2600 zł

Cena zawiera:
Tydzień szkolenia na jachcie dla przyszłych, samodzielnych skipperów w maksimum sześcioosobowej grupie. Cena nie zawiera kosztów dojazdu i powrotu, wyżywienia na jachcie i poza nim oraz paliwa zużytego podczas szkolenia.

Opis:
Jest to tydzień szkolenia na morzu, przeznaczony dla przyszłych skipperów, czyli osób, które będą prowadziły w przyszłości swoje rejsy, albo już prowadzą i chcą uzupełnić wiedzę i umiejętności.

Żeby bezpiecznie poprowadzić jacht w różnych warunkach, na różnych akwenach i z różnymi załogami, niewątpliwie potrzebna jest wiedza, doświadczenie, ale też kilka szczególnych predyspozycji. Te ostatnie albo się ma albo nie, ale to najlepiej sami rozpoznacie w miarę pływania. Oprócz tego wszystkiego, dobrze jest znać też kilka kruczków, sposobów czy metod i to nimi będę się z Wami chciał podzielić, oprócz podstawowej, ogólnodostępnej wiedzy.

Ze względu na specyfikę tego szkolenia, kieruję je do osób, które były już na pokładzie morskiego jachtu i mają za sobą minimum jeden rejs morski. Oczekuję też, że macie co najmniej stopień Żeglarza PZŻ, albo RYA Competent Crew.

Każdy na tym szkoleniu będzie pełnił przez 24 godziny rolę skippera. Osoba ta wyznacza oficerów, ustala wachty i plan rejsu w oparciu o pogodę i ostrzeżenia nawigacyjne, wyznacza godzinę wypłynięcia. Następnie ten rejs prowadzi dokładnie tak, jak robi to samodzielny skipper. Zadaniem tej osoby jest tak zaplanować trasę i port docelowy, aby wejść do niego po zmroku, (ale przed godziną 2200, żebyśmy mieli jeszcze czas na omówienie dnia i sen). Tam wieczorem, przy kolacji, omawiamy cały dzień, w tym aspekty dowodzenia załogą, wymienimy się doświadczeniami. W pozostałe dni każdy będzie pełnił kolejno funkcje oficerskie i załogi, żeby zapoznać się ze specyfiką rejsu morskiego z każdej pozycji. Każdego dnia będziemy wspólnie omawiać wszystkie zagadnienia i to, co się wydarzyło. Na zakończenie otrzymasz opinię z rejsu z wpisaną informacją o szkoleniu, potwierdzającą przepłynięte mile i czas spędzony w morzu.

Więcej informacji na stronie www.

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]