Bezpieczeństwo na j. komercyjnych cz. II

Bezpieczeństwo na j. komercyjnych cz. II

Termin szkolenia:

02.03.2019 - 03.03.2019

Miejsce:

Szczecin

Kontakt:

Wspomnij, że ofertę znalazłeś na ŻeglarskieSzkolenia.pl

e-mail ; zapisy@maritime-security.eu
tel. 91 433 63 60 lub 602 67 20 68

Cena:

700 zł

Cena zawiera:
4 dni szkolenia (2 weekendy) podczas których żeglarze zdobędą wiedzę i umiejętności min. z zakresu ochrony p.poż, indywidualnych technik ratunkowych, wzywania pomocy oraz wiedzy i uiejętności jak udzielić pomocy przedmedycznej na jachcie. Więcej informacji w Opisie szkolenia. Do Ceny należy doliczyć koszt 20zł/certyfikat wydawany przzez Urząd Morski w Szczecinie.

Opis:
Szkolenie adresowane dla żeglarzy komercyjnych stanowiących załogi jachtów komercyjnych którzy zgodnie z § 7 ust. 1 Ustawy o wyszkoleniu członków załóg jachtów komercyjnych, którzy muszą odbyć obowiązkowe przeszkolenie Zntegrowany kurs bezpieczeństwa / Basic safety training lub jeśli stanowią załogi jachtów komercyjnych o pojemności poniżej 500 GT zgodnie z §7 ust. 3 ww. ustawy mogą odbyć Przeszkolenie w zakresie bezpieczeństwa na jachtach komercyjnych, a także dla wszystkich żeglarzy chcących zdobyć umiejętności i wiedze z zakresu bezpieczeństwa.
Wybierając to 40 godzinne szkolenie będziemy uczestniczyć w szkoleniu, które obejmuje: Indywidualne Techniki Ratunkowe, Pierwszą Pomoc Medyczną oraz Szkolenie Przeciwpożarowe i obejmuje wiedzę niezbędną dla załóg jachtów komercyjnych a nie statków, które są zdecydowanie większą organizacją niż jacht żaglowy. Powyższe szkolenie jest przez to krótsze i możliwe do realizacji w ciągu 3 do 4 dni szkoleniowych. Różnice w obu rozpatrywanych kursach w czasie ich trwania pokrywają się także w różnicach programowych. W skróconym szkoleniu dla żeglarzy komercyjnych nie ma już na przykład całkowicie zbytecznego dla żeglarzy ale istotnego dla marynarzy „Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej”, które jest częścią zintegrowanego kursu bezpieczeństwa dla załóg statków morskich.

W czasie szkolenia uczestnicy zapoznają się ze indywidualnymi i zespołowymi środkami ratunkowymi na jachtach komercyjnych, uczą się ich wykorzystania, poznają techniki „cold water survival” przygotowują się do współpracy z służbami SAR, uczą się rozpoznawania symptomów zagrożenia pożarowego i profilaktyki p.poż., a także praktycznie uczą się gaszenia pożarów. Uczą się pierwszej pomocy medycznej, jak postępować w przypadku urazu, jak przygotować i ewakuować potrzebującego pomocy członka załogi, a także jak szyć rany
Szkolenie po zakończeniu którego otrzymujemy certyfikat wydany przez Urząd Morski w Szczecinie ważne jest 5 lat

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]