Manewrówka na dużym jachcie

Manewrówka na dużym jachcie

Termin szkolenia:

24.09.2020 - 27.09.2020

Miejsce:

Szczecin

Organizator:

Data dodania:

19.10.2019

Wyświetlenia:

146

Kontakt:

Wspomnij, że ofertę znalazłeś na ŻeglarskieSzkolenia.pl

Email: biuro@mila.szczecin.pl
https://www.mila.szczecin.pl

Cena:

1240 zł

Cena zawiera:
jacht, paliwo, instruktora, wyżywienie, ubezpieczenie

Opis:
Manewry portowe sprawiają Ci trudność i nie czujesz się w nich pewnie? Chcesz poćwiczyć przed samodzielnym czarterem lub nie chcesz po prostu wypaść z wprawy?

Wiemy ile może być stresu związanego właśnie z manewrowaniem w zatłoczonej marinie, wejść tyłem w Y-bomy czy stanąć burtą między dwoma jachtami.Dom Żeglarski Mila zaprasza na intensywny 4-ro dniowy doszkalający kurs manewrowy.Naszym zadaniem będzie przygotować Cię tak, abyś po naszym szkoleniu prowadził jacht pewnie, zdecydowanie a przede wszystkim bezpiecznie i elegancko. Taki spokój i umiejętność opanowania sytuacji niewątpliwie wprowadzają dobrą atmosferę wśród załogi.

Nasze szkolenia manewrowe to kompletna propozycja zdobywania doświadczenia na zadbanych i świetnie wyposażonych jachtach silnikowych np. 12 metrowej Bavarii 37. Jej zanurzenie pozwala na swobodną żeglugę po wszystkich akwenach - od Jeziora Dąbie po Zatokę Pomorską i Morze Bałtyckie.Manewrowanie jednostką w porcie na silniku i pod żaglami odbywa się pod okiem naszych doświadczonych instruktorów, którzy zawodowo zajmują się żeglarstwem. W trakcie zajęć zostaną powtórzone najważniejsze zagadnienia z zakresu locji, nawigacji, silników i przepisów. Instruktorzy omówią również najczęściej spotykane sytuacje, oraz zwrócą uwagę na popełniane błędy.

Program obejmuje:

zasady działania śruby prawo i lewoskrętnej
wykorzystanie inercji jachtu
zacieśnianie cyrkulacji na silniku
bieg wsteczny w manewrach portowych
sposoby korekcji kursu przy biegu wstecznym
zasady pracy na cumach i szpringach – podstawowe zasady cumowania
odstawianie dziobu lub rufy przy manewrze odejścia od kei
podejście do kei rufą
cumowanie z wykorzystaniem Y-bomów


Dbając o wysoką jakość szkolenia, miłą i kulturalną atmosferę wśród naszych kursantów dostosowujemy liczbę osób do wielkości jachtu, tak by każdy uczestnik miał możliwość sterowania jachtem i dostateczną ilość czasu.

Powyższą ofertę szkoleń manewrowych, kierujemy do osób które są przed swoim pierwszym samodzielnym rejsem oraz dla bardziej doświadczonych jako powtórka i rozgrzewka przed sezonem. Jeśli nauczysz się panować nad którymś z naszych jachtów, to manewry wszystkimi mniejszymi będą wychodziły pokazowo.

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]