Kurs Intensywny Jachtowy Sternik Morski

Kurs Intensywny Jachtowy Sternik Morski

Termin szkolenia:

09.11.2020 - 14.11.2020

Miejsce:

Gdynia

Data dodania:

16.02.2020

Wyświetlenia:

144

Kontakt:

Wspomnij, że ofertę znalazłeś na ŻeglarskieSzkolenia.pl

Telefon: +48 502 92 55 93
Email: junga@junga.pl
http://junga.pl

Cena:

1200 zł

Cena zawiera:
Świadczenia zawarte w cenie to 15 godzin wykładowych i konsultacyjnych, 30 - 40 godzin manewrowych, ubezpieczenie NNW, dostęp do podręcznika online i materiałów szkoleniowych. W cenie także dostęp do zaplecza socjalnego Mariny Gdynia. W ramach szkolenia żeglarskiego przygotowanie do uzyskania certyfikatu ISSA Inshore Skipper gratis.

Opis:
Na kurs w takiej formie należy przeznaczyć sześć pełnych dni od poniedziałku do soboty. Zapewniamy minimum 9 godzin efektywnego szkolenia dziennie. W trakcie kursu organizujemy rejs nocny po Zatoce Gdańskiej z wejściem do jednego z portów Zatoki. Dla przyjezdnych mamy ofertę zakwaterowania na jachcie lub w licznych apartamentach na terenie Trójmiasta.

Kursy intensywne tygodniowe rozpoczynamy w każdy poniedziałek. Można stawić się już w niedzielę wieczorem. Wystarczy powiadomić nas o swoim przybyciu i otrzymać potwierdzenie zgłoszenia, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Szkolenie realizowane jest na nowej Bavarii z kołem sterowym oraz z wykorzystaniem floty Dufour C24.
Szkolenie teoretyczne: Wykłady oraz ćwiczenia dotyczyć będą najważniejszych działów : Nawigacji, Locji Morskiej, Ratownictwa, Meteorologii, Przepisów oraz Międzynarodowego Prawa Drogi Morskiej.

Podczas zajęć zapewniamy komplety przyrządów i pomocy nawigacyjnych mapy morskie trójkąty nawigacyjne, locje, spisy świateł. Solidnie przygotujemy do egzaminu. Bezpośrednio przed egzaminem zorganizujemy cykl konsultacji i egzamin próbny.

Koncentrujemy się na tych zagadnieniach które wymagają wsparcia wykładowcy i wspólnej pracy z instruktorem.
Szkolenie praktyczne: Manewry portowe na silniku realizujemy na naszej nowej Bavarii 32. Manewrujemy na akwenie treningowym Mariny Gdynia oraz w samej marinie.

Na silniku uczymy głównie manewrów portowych i radzenia sobie w ograniczonej przestrzeni manewrowej - zacieśnianie cyrkulacji, wspomaganie manewrów szpringami

Ramowy program szkolenia na silniku

manewry portowe na silniku za dnia i w nocy
mraca na cumach - wspomaganie manewrów szpringami
podejście do kei long side, dojście dziobem / rufą do nabrzeża
dostawienie burty do nabrzeża / odstawienie rufy z wykorzystaniem szpringu dziobowego
odstawienie dziobu od nabrzeża z wykorzystaniem szpringu rufowego
zacieśnianie cyrkulacji przy ograniczonej przestrzeni manewrowej
Do szkolenia pod żaglami wykorzystujemy morskie jachty Dufour C24. Dysponujemy czterema jednostkami tej klasy. Dufour to myśl konstrukcyjna renomowanej francuskiej stoczni - nowoczesna sportowa sylwetka i dzielność pełnomorskiego jachtu.

Nasza flota znajduje się pod stałym nadzorem technicznym inspektorów Urzędu Morskiego w Gdyni. Jachty posiadają ważne karty bezpieczeństwa i orzeczenia zdolności żeglugowej.

Pod żaglami szkolimy w małych 4 - 5 osobowych grupach. Małe jachty klasy Dufour służą nam także do treningu manewrów portowych na cumach i szpringach.

Ramowy program szkolenia pod żaglami

ostrzenie / odpadanie, zwroty przez sztag / bezpieczny zwrot przez rufę
regulowanie dyszy, precyzyjne ustawienie żagli do wiatru, refowanie grota
podstawowe manewry portowe
manewr człowiek za burtą
podejście do kei long side pod żaglami
odejście od kei z wykorzystaniem szpringu
Zapraszamy !

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]